Sposób na piękne ciało latem! (I nie tylko)

Witajcie!
Każda z nas doskonale wie jak ważne jest to aby dbać odpowiednio i regularnie o skórę. Właśnie latem pokazujemy najwięcej ciała i staramy się aby wyglądało ono ładnie i atrakcyjnie. Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Ja mam swój ulubiony zestaw- rękawicę Kessa i galaretkę peelingująca Perfecta Spa. Oba produkty mają za zadanie wygładzić skórę i przygotować do dalszych zabiegów.


Galaretka peelingująca do ciała

Naturalne drobinki wspomagają ścieranie martwych komórek naskórka. Fruit power extract bogaty w kwasy AHA poprawia koloryt skóry. Kwas hialuronowy utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia w skórze. Gliceryna ma silne działanie nawilżające. Poziomkowy zapach poprawia nastrój.

Cena: 9,99 zł/ 200 g
Dostępność: Obecnie nie mogę nigdzie jej znaleźć, była w Biedronce


Rękawica Kessa

Kessa jest tradycyjną rękawicą w Hammam, która służy do głębokiego oczyszczania skóry z martwych komórek oraz zanieczyszczeń z użyciem czarnego mydła lub glinki Rassoul, jest wykonana z ziarnistego, elastycznego materiału, który doskonale masuje i oczyszcza skórę, a także pozwala na dopasowanie rękawicy do dłoni.

Cena: ok 25 zł
Dostępność: min. Twoja Mydlarnia, Gaj Oliwny, Bio LanderKosmetyków tych używam zamiennie. Oba mają podobne działanie. Oczywiście galaretki można użyć razem z rękawicą dla jeszcze lepszego efektu.
Galaretka jest zamknięta w plastikowym, solidnym opakowaniu. Jest ono bardzo charakterystyczne dla marki Perfecta, na pewno miałyście kiedykolwiek z nimi styczność. Grafika na opakowaniu przyciąga uwagę. Produkt dodatkowo zabezpieczony jest folią, mamy pewność, że jest nowy i nie używany. Po odkręceniu pokrywy naszym oczom ukazuje się galaretko-sorbet, coś co z chęcią by się zjadło. Kosmetyk ma bardzo fajną, lekką konsystencję. Widać w nim wyraźnie pestki poziomki. I pachnie również apatycznie, poziomkowo, nie chemicznie. Bardzo umila to czas spędzony pod prysznicem. Jeśli potrzebuję delikatnego masażu i peelingu sięgam właśnie po galaretkę. Jest to delikatny produkt, do codziennego użytku. Niestety, jest mało wydajny i bardzo szybko się kończy. Jednak efekty daje dobre, skóra jest przyjemnie wygładzona i oczyszczona. Szkoda tylko, że produkt jest obecnie trudno dostępny, można było je spotkać w Biedronce.
Drugim ulubionym gadżetem spokojnie można zastąpić każdy peeling. Rękawica bez problemu dopasowuje się do dłoni. Jest wykonana z cienkiego, ziarnistego materiału. Po użyciu należy ją dokładnie opłukać i zostawić do wysuszenia.
A jak używać? Ja osobiście moczę w ciepłej wodzie i aplikuję odrobinę żelu pod prysznic. Wykonany za pomocą rękawicy masaż świetnie odpręża, relaksuje a co więcej jest zbawienny dla skóry. Dzięki temu gadżetowi pozbędziemy się niechcianego martwego naskórka, a skóra będzie dobrze oczyszczona i wygładzona. Rękawica nada się nawet dla skóry wrażliwej, nie spowoduje podrażnień.
To dzięki Agnieszce i Monice mam przyjemność testować te produkty. Z czystym sercem mogę też i Wam je polecić :)

Czy używałyście już któregoś z produktów? Jak wrażenia? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Czarnulkaablog , Blogger