Zielona glinka- Nacomi

Witajcie!
O dobroczynnym działaniu glinek można by mówić bez końca. Sama wypróbowałam już kilka rodzi w różnej postaci. Śmiało mogę stwierdzić, że najlepiej u mnie sprawdza się maska Banii Agafii z glinką niebieską. Ale dzisiaj przedstawię Wam glinkę zieloną, która dla cery tłustej i mieszanej też może okazać się zbawienna.

Glinka zielona- maska oczyszczająca

Glinkę zieloną można ją stosować w leczeniu cery łojotokowej i trądziku, bo odkaża i wzmacnia. Dobrze wchłania zanieczyszczenia i wygładza naskórek, delikatnie go złuszczając. Zmniejsza zmarszczki i zapobiega ich powstawaniu. Koi drobne skaleczenia, lekkie oparzenia i ugryzienia komarów. Glinka zielona ma właściwości dezynfekujące, absorpcyjne, gojące i odżywcze. Lecznicze i pielęgnacyjne właściwości tej glinki oparte są na zasadzie fizycznej absorpcji substancji szkodliwych, a także chemicznej absorpcji wody. Stosowanie na skórę glinki zielonej ma działanie wychwytujące toksyny zgromadzone na jej powierzchni i jednocześnie odżywiają ją. Glinkę zieloną można stosować w leczeniu cery łojotokowej i trądziku, bo odkaża i wzmacnia.

Cena: 14,43 zł/ 100 g
Dostępność: Sklep Nacomi


Ogólnie glinka zielona jest bardzo polecana dla cer problematycznych- tych z trądzikiem, przetłuszczających się. Moja jest w wersji "zrób to sam". Czyli w plastikowym opakowaniu dostajemy glinkę zieloną w postaci proszku. Należy odrobinę produktu zmieszać z wodą. Należy pamiętać o tym by nie robić tego metalową łyżeczką, najlepiej drewnianą szpatułką. Gładką masę nakładamy na twarz lub inne wybrane miejsce na ciele, można też nałożyć ją na całe ciało. Pamiętajmy o tym, że nie można dopuścić by glinka zaschła na twarzy, można popsikać wodą gdy już po woli twardnieje. Uwaga, glinka ta, jak każda inna, może podrażniać skórę. U mnie ta glinka sprawdza się całkiem dobrze. Bardzo dobrze oczyszcza skórę z wszelkich zanieczyszczeń. Działa też odkażająco, gojąco i przeciwzapalnie. Koi wszelkie niedoskonałości i pozwala szybciej się ich pozbyć. Takie opakowanie wystarczy spokojnie na kilka użyć. Osobiście polecam Wam zacząć przygodę z glinkami! :)

Jaka glinka najlepiej sprawdza się u Was? 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2014 Czarnulkaablog , Blogger